Zaznacz stronę

Nowy sezon, nowe pomysły, nowe wyzwania. Wszyscy się zbroją wiec stwierdziłem ,że trzeba jakiś nowy rower MTB zrobić. Rower wyścigowy, lekki i ładny. Kona zostaje jako rower do „lansu”, bo po prostu dobrze wygląda, a nowy ma być do zadań wyścigowych.

Przeglądając ofertę producentów nie mogłem się zdecydować na coś branżowego tzn. mogłem, ale przekraczało to zdecydowanie mój budżet 😉 wiec stwierdziłem, że złoże kolejny rower. Najlepsza opcja ramy z dostawa do domu bez cła i innych opłat i załatwiania to opcja nabycia ramy 29era karbonowej od Marka Konwy czyli Konwa Bike. Ramy sprawdzone z gwarancją z błyskawiczną dostawą do domu od znanego producenta Flyxii z którym miałem już do czynienia i robią naprawdę przyzwoite produkty.

Rama prezentowała się tak w rozmiarze 17”. Możliwość doboru i zmiany tylnych haków daje możliwość zastosowania praktycznie wszystkich systemów obecnie robionych kół (135/142). Rama czarny mat wygląda ładnie, ale już czarny mat, mimo że bardzo modny ostatnio, kompletnie mi nie leży więc po krótkim przeglądaniu Internetu znalazłem super miejsce i człowieka p. Tomka który tworzy piękne rzeczy. Wizjoner z Łodzi bo to właśnie ta firma i p. Tomek zrobił mega robotę malując ramę wg mojego projektu po kilku poprawkach i ustaleniach i co najważniejsze bardzo szybko bo po 2 tygodniach rama nabrała innego wymiaru.

Mając koła lekkie na piastach novatec ,szprychach sapim i obręczach ztr bardzo szybko rower stanął na kołach. A zapomniałem o widelcu to Fox którego zabrałem z Kony , która najlepiej wygląda ze sztywnym widelcem ( clean look ;-))

Grupa osprzętu to sprawdzony i świetnie działający napęd Shimano xtr m-985. Jedyna zmiana to zamiast układu 2×10 do wyścigów xc i maratonów na Mazowszu będzie układ 1×10 z zębatką od Wolf Components 34 (pogobikes) i nowe hamulce xtr 9000 od świetnego sklepu prowadzonego przez p. Piotra czyli Cyklomania.

Masa kompletnego roweru gotowego do jazdy  z pedałami !!!! 9400g

Specyfikacja roweru wygląda następująco :

Rama Flyxii/Konwa bike/Adiostry
Widelec FOX Ewolution
Stery ACCENT HSI-SPro, taper
Korba Shimano XTR 985
Przerzutka tylna Shimano XTR
Przerzutka przednia
Manetki Shimano XTR
Kaseta Shimano XTR 11-36T
Piasty Novatec
Hamulce przód Shimano XTR 9000
Hamulce tył Shimano XTR 9000
Obręcze ZTR Crest
Szprychy SAPIM
Opony Continental Race King 2.2
Kierownica Easton EA 70
Gripy Esi Grip
Wspornik kierownicy Easton EA 70
Wspornik siodełka Thomson
Siodełko Selle Italia SLR Team Edition

Jeśli szukasz pomocy przy złożeniu roweru, napisz do mnie kontakt@adiostry.pl

[LBS id=1092]